Přejít k obsahu
Hadfieldova ocel - Austenitická struktura zpevněná deformačně indukovaným martenzitem.

Zveme Vás na Den otevřených dveří Fakulty strojní a Automotive Day - 12.1.2017.

Dne 12.1. 2017 v 9:00 se koná tradiční den otevřených dveří FST. Chcete se dozvědět  více nejen o studiu na Fakultě strojní na ZČU  v Plzni, ale také o činnosti a životě na Katedře materiálu a strojírenské metalurgie ? Zájemcům o studium sdělíme, co je během studia čeká, jaké je uplatnění našich absolventů v praxi a další informace, čím se naše katedra zabývá. Den otevřených dveří je určen i pro zájemce, kteří se chtějí podívat, jak se zkouší materiál a navrhují nové technologie, které se rychle ujímají v praxi.  
Těšíme se na Vás!

Katedra materiálu a strojírenské metalurgie (KMM) Vás zve na ukázky:

·         nedestruktivního zkoumání materiálu pomocí metody phased array, která se využívá i v medicíně (setkáte se s ní při "sono" vyšetření)

·         pomocí světelné mikroskopie Vám budou odhalena tajemství materiálů, ze kterých jsou vyrobeny české mince

·         uvidíte ukázku měření biologického materiálu pomocí termokamery a efekt žhavení wolframového vlákna v žárovce zachycený vysokorychlostní kamerou

 

Během akce budete moci diskutovat s našimi zaměstnanci o jejich zajímavé práci, o expertízách pro průmyslové partnery i o vývojových projektech.

 

Ve čtvrtek 12.1. jsme k dispozici nejen zájemcům o studium, ale všem, zvídavým lidem, kteří chtějí poodhalit materiálové tajemství a možnosti moderních technologií.

 

Za pracovníky katedry se na Vás těší prof. Dr. Ing. Antonín Kříž


10.01.17
Zpět na seznam aktualit

Patička